TÜM ÜNİVERSİTE ÇALIŞANLARI SENDİKASI
" ÜNİVERSİTE ÇALIŞANLARININ BAĞIMSIZ VE GÜÇLÜ SESİ "

    • ÜNİVERSİTELERDE ÇALIŞAN İDARİ VE TEKNİK PERSONELLERİN DÖNER SERMAYE KATKI PAYLARI ÖDENMELİDİR !
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • http://www.facebook.com/tumunisen
  • https://www.twitter.com/@tumunisen
Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Hava Durumu
İKRAMİYE MEMURUN HAKKIDIR !

         Geçtiğimiz 15 yılda yapılan her seçim öncesi toplumun ve çalışanların belli kesimleri ile ilgili bir takım düzenlemeler ve iyileştirmeler yapılıyor gibi gösterilmiş ve bugün de 24 Haziran seçimlerine yönelik yine toplumun ve çalışanların belli kesimlerini kapsayan ancak büyük bir bölümünü de kapsam dışı bırakan yeni iyileştirme vaadleri sıralanmakta. 
Geçmişte, hakimlere, savcılara, emniyet mensuplarına, akademisyenlere, yakın geçmişte toplumun kanayan yarası taşeron çalışan arkadaşlarımıza yapılan iyileştirme ve düzenlemelerden sonra son olarak açıklanan emekliye ikramiye ve dün itibariyle öğretmen ve din adamlarını kapsayacağı söylenen 3600 ek gösterge planlaması... 
        Kamu çalışanları içinde büyük bir orana sahip olan Devlet Memurlarına karşı iktidarlarının en başından beri şaşı bakan iktidarın, bugün geçen 15 yıldan sonra hala aynı tutum ve bakış açısını devam ettirdiğinin bariz göstergesidir. 
Gelir vergisinde, ek gösterge rakamlarının iyileştirilmesinde, ikramiye ödemelerinde, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmasında kısaca kamu çalışanlarının büyük bir çoğunluğunu ilgilendiren ve esasen Devlet Memurlarının yaşadıkları maddi sıkıntıların giderilmesine çok büyük katkı sağlayacak bu gibi kalemlerin göz ardı edilmesi, Devlet Memurunun iktidar program ve çalışmalarında adının anılmaması, yok sayılması, görmezden gelinmesi kabul edilebilir bir durum değildir. 
         24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala yine toplumun belli kesimlerini kapsayan imar barışı, vergi barışı, varlık barışı vs. söylemlerine ek olarak mevcut iktidarın Devlet Memurları için de en azından matrahlar üzerinden Gelir vergisi oranlarında bir iyileştirme, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, emekliye olduğu gibi çalışanlara da ikramiye planlaması, ek gösterge rakamlarına yönelik iyileştirici bir düzenleme yapılması gibi kamu çalışanlarının çoğunluğunu ilgilendiren hususlara yönelik bir barış ve iyileştirme programı açıklaması beklentimiz ve talebimiz devam etmektedir.

#İkramiyememurunhakkıdır

#Eködemeleremekliliğeyansıtılmalıdır

#Gelirvergisimatrahlarıyenidendüzenlenmelidir

#Ekgöstergebütünmemurlariçin

  
1057 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın